Advert
Advert
 

Tunceli'de 200 PKK’lı kıstırıldı!

Tunceli’de 200 PKK’lı Munzur Vadisi'nde kıstırıldı. Operasyona 2 bin 250 asker ve polis katılıyor. Teröristler F16, ve SİHA’larla bombalanıyor. Kandil’in bölgeye takviye terörist sevketmeye çalıştığı belirlendi.

Tunceli'de 200 PKK’lı kıstırıldı!
Advert

'de terör örgütü 'ya karşı başlatılan "Kıran 7" operasyonu tüm hızıyla sürüyor. Tunceli Bölge Jandarma Bölge Komutanlığı'nda görevli jandarma komando, jandarma özel harekat ile polis özel harekat timlerinden oluşan 2 bin 250 personel özellikle Munzur Vadisi'ndeki mağara ve sığınaklarda gizlenen teröristlerle mühimmat ve yaşam malzemelerini yok etmek için operasyonlar düzenliyor.

GİZLENDİKLERİ MAĞARALAR BELİRLENDİ

Kandil'in önem verdiği ve kış üslenmesinin ana merkezini oluşturan Tunceli kırsalındaki 200'den fazla terörist karadan güvenlik güçlerince, havadan ise F16,  ve İHA'larla kıskaca alındı. Munzur vadisindeki fotokapanlardan elde edilen görüntülerle, teröristlerin kaçış güzergahları ve gizlendikleri mağaralar belirlendi.

TERÖRİSTLERİN KAÇIŞ GÜZERGAHLARI KAPATILDI

Yeni Şafak'ın haberine göre; güvenlik güçlerinin operasyonları sonrası bazı teröristlerin teslim olduğu öğrenilirken, diğerlerininse Diyarbakır-Muş-Bingöl üçgenindeki Şenyayla bölgesine kaçmaya çalıştığı tespit edildi. Bölge havadan ateş altında tutulurken, mağaralarda sıkışan teröristlerin kaçış güzergahları da kapatıldı.

EYP HARİTASI PLANI BOZDU

 Cudi'de SİHA'larla etkisiz hale getirilen 3 teröristin üzerinden çıkan harita, PKK'nın kanlı planını bozdu. Teröristlerin Cudi'den Tunceli'ye Munzur kırsalında toprağa gömülü patlayıcıları almaya geldikleri, bu patlayıcılarla KIRAN-7'ye katılan güvenlik güçlerine saldırı düzenleyecekleri öğrenildi. Haritayı ele geçiren jandarma istihbarat birimleri, operasyon bölgesinde farklı yerlerde gizlenmiş 8 EYP'yi bulup imha etti. Kandil'in de Tunceli kırsalına terörist sevketmeye çalıştığı belirlendi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Yusuf Kaplan'ın 100 kitaplık okuma listesi tamamlandı: Önemli yerler 4 farklı kalemle çizilecek!
Yusuf Kaplan'ın 100 kitaplık okuma listesi tamamlandı: Önemli yerler 4 farklı kalemle çizilecek!
İkna odası bodrum katta!
İkna odası bodrum katta!