Advert
Advert
 

CHP'li İnce, Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Bu kumpasın arkasında CHP Genel Merkezindeki çete var!

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan Külliye'ye giden CHP'li ismin Muharrem İnce olduğunu açıkladı. Muharrem İnce Twitter adresinden iddialara yanıt verdi. İnce, iddiaları yalanlayarak "İddiaların benimle ilgisi yoktur, olamaz.

CHP'li İnce, Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Bu kumpasın arkasında CHP Genel Merkezindeki çete var!
Advert

Gazeteci Rahmi Turan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giderek Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP kurultayı ile ilgili görüştüğü hakkındaki yazısı siyaset gündemine bomba gibi düşmüştü. Son dakika haberine göre gazeteci Rahmi Turan bu CHP'li ismin CHP'nin Cumburbaşkanı adayı Muharrem İnce olduğunu açıkladı. İsminini telaffuz edilmesi üzerine Muharrem İnce sosyal medya hesabından iddiaları sert dille yalanladı.

CHP'li Muharrem İnce: "O ismi açıklamaktan başka çareniz yok!"

"Külliye'de Başkan Erdoğan ile görüşen CHP'li" yazısıyla ilgili konuşan Turan şunları söyledi:

O KİŞİ MUHARREM İNCE

"Uzun bir süredir tedavim nedeniyle Londra'dayım. Yani ortadan kaybolduğum falan yok. Son 2 gündür tedavimin yoğunluğu nedeniyle Türkiye'de olan bitenle çok ilgilenemedim. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini de şimdi sizden öğrendim… O zaman Külliye'ye yakın kaynağımın bana söylediği ismi sizin aracılığınızla açıklamak istiyorum.

CHP’li İnce, Kılıçdaroğlu’nu kumpas kurmakla suçladı!

Kaynağımın bana söylediğine göre, Külliye'de Erdoğan'la görüşen CHP'li isim Muharrem İnce'ymiş. Hatta kaynağım İnce'nin hangi araçla geldiğini, saat kaçta Külliye'ye girdiğini, kaçta çıktığını dakika dakika söyledi. Ben de gazetecilik refleksiyle aldığım bu önemli bilgiyi köşemde isim vermeden yazdım. Gelinen durum, bu ismi açıklamamı şart koştu. Ama önemli bir şeyi belirtmek istiyorum. Bu görüşme ve isimler, kaynağımın iddiası. Ben de bu önemli iddiayı Türkiye gündemine taşıdım. Bakalım taraflar şimdi ne diyecek…'"

"Kılıçdaroğlu da bu senaryoya dahildir"

İNCE'DEN SOSYAL MEDYA HESABINDAN YANIT

Gazeteci Rahmi Turan'ın "Erdoğan ile görüşen isim CHP'li Muharrem İnce"dir iddiasına İnce'den yanıt geldi.

İnce'nin mesajları şöyle:

"PARTİ İÇİ MUHALEFETE YÖNELİK OPERASYON, GENEL MERKEZ'DEKİ ÇETE YAPTI"

"Daha ilk günden Rahmi Turan'ın dile getirdiği iddiaların merkezine benim adımın oturtulacağını bana gelen bilgiler doğrultusunda tahmin etmiştim. Bunun benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik bir operasyon olduğunu ve bunun Genel Merkezin mutfağında bir çete tarafından pişirildiğini biliyordum. Tahminlerimde yanılmadım.

Kenan Kıran: "İnce, genel başkanlık mücadelesine bu gece başlamıştır"

"BU İŞ YARGIYLA SINIRLI KALMAYACAKTIR"

İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz. Bu bana, benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik şerefsizce bir saldırıdır. Bu şerefsiz, onurdan insanlıktan nasip alamamış kalemşörle ve kaynağım dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız. Bu iş elbette sadece yargıyla sınırlı kalmayacaktır. Siyaseten bu operasyonun parçası olan ve Cumhurbaşkanlığı seçim akşamından bu yana şahsıma yönelik kampanya yürütenlerle de hesaplaşmamız kamuoyunun huzurunda devam edecektir. Ben kendimin ne olduğunu biliyorum. Madem ismimi ortaya attınız elinizdeki belgeleri de tüm Türkiye ile paylaşmanızı bekliyorum. Bu konu artık benim için siyasi bir konu olmanın çok ötesine geçmiş bulunmaktadır.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Yusuf Kaplan'ın 100 kitaplık okuma listesi tamamlandı: Önemli yerler 4 farklı kalemle çizilecek!
Yusuf Kaplan'ın 100 kitaplık okuma listesi tamamlandı: Önemli yerler 4 farklı kalemle çizilecek!
İkna odası bodrum katta!
İkna odası bodrum katta!