Advert
Advert
 

Milli Savunma Bakanlığından "Bağdadi operasyonu" açıklaması: ABD tarafından bilgilendirme yapıldı

Son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanlığı, ABD tarafından gece saatlerinde İdlib'e düzenlenen de DEAŞ'ın bir numaralı ismi Bağdadi'nin öldürüldüğü iddia edilen operasyonla ilgili bir açıklama yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığından
Advert
Bakanlık açıklamasında , "ABD tarafından İdlib'e dün gece yapılan operasyon öncesinde askerî makamlar arasında bilgi alışverişi ve koordinasyonda bulunulmuştur." ifadelerine yer verildi.
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ABD tarafından gece saatlerinde İdlib'e düzenlenen de DEAŞ'ın bir numaralı ismi Bağdadi'nin öldürüldüğü iddia edilen operasyonla ilgili bir açıklama yapıldı. Bakanlık açıklamasında , "ABD tarafından İdlib'e dün gece yapılan operasyon öncesinde askerî makamlar arasında bilgi alışverişi ve koordinasyonda bulunulmuştur." denildi.
TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN "TÜRKİYE HABERSİZ" YALANI
 
Operasyon sonrası PKK/YPG kaynakları sosyal medya üzerinden büyük bir dezenformasyona girişti. Özellikle terör örgütüne yakın kaynaklar tarafından ortaya atılan "Operasyondan Türkiye'nin haberi yoktu. ABD ve YPG birlikte düzenledi." iddiaları ile örgüte meşruiyet kazandırma çabası içerisine girilirken, bu yöntemle Barış Pınarı Harekatı ile köşeye sıkışan terör örgütünün yıldızı yeniden parlatılmak istendi. Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı "ABD ile bilgi alışverişi ve koordinasyonda bulunulmuştur." açıklaması ile örgütün algı operasyonu da çökmüş oldu.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Yusuf Kaplan'ın 100 kitaplık okuma listesi tamamlandı: Önemli yerler 4 farklı kalemle çizilecek!
Yusuf Kaplan'ın 100 kitaplık okuma listesi tamamlandı: Önemli yerler 4 farklı kalemle çizilecek!
İkna odası bodrum katta!
İkna odası bodrum katta!