Advert
Advert
 

Başkan Yardımcısı Fuat Oktay: Kapıları açarız sözü tehdit değil gerçektir

Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kapıları açarız" sözleriyle ilgili olarak, "Bu ne bir tehdittir ne de bir blöftür. Bu bir gerçektir." ifadelerini kullandı..

Başkan Yardımcısı Fuat Oktay: Kapıları açarız sözü tehdit değil gerçektir
Advert

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu ve "Güvenli bölge olmazsa, kapıları açmak zorunda kalırız." dedi. Başkan yardımcısı Fuat Oktay, Başkan Erdoğan'ın "Kapıları açarız" sözleriyle ilgili olarak, "Bu ne bir tehdittir ne de bir blöftür. Bu bir gerçektir." ifadelerini kullandı..

 

Fuat Oktay'ın açıklamalarından satır başları şöyle;
 
"Nasıl olsa yeni göç akımı dalgası başlarsa Türkiye bunu göğüsleyecektir yaklaşımı ve rahatlığı, kesinlikle yanlış bir rahatlık ve yaklaşımdır Türkiye hiçbir ülkenin bekçisi değildir. Onların göçmen deposu değildir. Oluşturdukları krizlerin de faturasını ödeyecek ülke değildir.
 
-PUTİN'İN G7 ZİVERSİ ÖNERİSİ-
 
Putin'in önerisini görmezden gelmemek gerekiyor. Türkiye, olaya doğu-batı veya farklı bir blok boyutundan bakmaz, kendi çıkarları boyutundan bakar."
 
NE OLMUŞTU?
 
Başkan Erdoğan il başkanları toplantısında, "Güvenli bölgelere giden Suriyelilerin sayısı 350 bini buldu. Biz diyoruz ki, öyle bir güvenli bölge oluşturalım ki, gelin buralarda bizler Türkiye'de çadır kentler var, adeta konut yapalım. Buralara da güvenli bölgeye bunları taşıyalım. Böyle bir şey yapacak olursak biz de Türkiye olarak rahatlamış oluruz." dedi.
 
"KAPILARI AÇMAK ZORUNDA KALIRIZ"
 
Erdoğan, "Güvenli bölge teklifimiz çok güzel bir teklif. Güzelse gelin konutların yapımını sağlayalım. Bize lojistik destek verin, Suriye'nin kuzeyinde 30 kilometre derinlikte bu konutları yapalım. Böylece insanca yaşama imkanını onlara sağlayalım. Güzel teklifse başlayalım bu işe, ama yok. Biz kovalamaya devam edeceğiz. Bu yolculuk bizi farklı yere doğru götürebilir. Farklı yer nedir, oldu oldu olmadı biz de kapıları açmak zorunda kalırız. Ya destek verecekseniz verin, vermeyecekseniz kusura bakmayın. Bu yükü sadece biz mi çekeceğiz. AB başta olmak üzere dünyadan destek alamadık." ifadelerini kullandı.
 
.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Yusuf Kaplan'ın 100 kitaplık okuma listesi tamamlandı: Önemli yerler 4 farklı kalemle çizilecek!
Yusuf Kaplan'ın 100 kitaplık okuma listesi tamamlandı: Önemli yerler 4 farklı kalemle çizilecek!
İkna odası bodrum katta!
İkna odası bodrum katta!