Advert
Advert
 

HDP’yi teselli etti!

Ekrem İmamoğlu, PKK bağlantılı HDP’li Diyarbakır eski Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı ile Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk’e destek için Diyarbakır’a gitti. İmamoğlu, “Size güç vermeye geldim. Sizinle kendimizi aynı yerde görüyoruz” dedi.

HDP’yi teselli etti!
Advert

İstanbul’da kıyımdan geçirdiği işçiler İBB binası önünde eylemlerine devam ederken; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise İçişleri Bakanlığı tarafından PKK bağlantıları ve haklarında devam eden soruşturmalar nedeniyle görevden uzaklaştırılan HDP’lilerle buluştu. Görevden alınan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı ve eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile Diyarbakır’da bir araya gelen İmamoğlu şunları söyledi: “Burada olmamızın tek sebebi size güç olmak ama daha ötesinde biz fark etmiyor aynı yerde görüyoruz kendimizi. Efendim bana söylüyorlar, yarın ‘sizin belediyenize de’ ben kendi adıma hiç kaygı duymam, sizlerin de zerre kadar kaygı duyduğunuzu düşünmüyorum. Duyduğumuz kaygı ülkenin demokrasisine verilen zarar ve bu zarar eğer ülkenin demokrasisine verildiği takdirde biz başka sorunlarımızı çözemeyiz.”

16 MİLYON TEPKİSİ

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın da yer aldığı toplantıda İmamoğlu, görevden alınan HDP’lilere İstanbul’daki 16 milyon vatandaşın selamını getirdiğini söyledi. İmamoğlu sözlerini “Umut ediyorum bu sıkıntılı günleri aşarız. Size yapılan haksızlık ülkenin demokrasisine yapılmıştır. Altını böyle çizmek istiyorum” diye noktaladı. İmamoğlu’nun açıklamaları sosyal medyada tepki toplarken, birçok kişi “PKK bağlantılı kişilere verecek selamım yok” yorumunda bulundu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: S-400 ve F-35 İçin Bugün İtibarıyla Çalışmaya Başladık
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: S-400 ve F-35 İçin Bugün İtibarıyla Çalışmaya Başladık
Başkan Erdoğan ABD'de: Trump'la Kritik Görüşme Bugün! İşte Masadaki Konular
Başkan Erdoğan ABD'de: Trump'la Kritik Görüşme Bugün! İşte Masadaki Konular